جراحی واریکوسل

خانه جراحی واریکوسل

جراحی واریکوسل

واریکوسل بمعنای واریس بیضه است ، واریس هم به گشاد شدن سیاهرگها گفته می شود . کسی که واریکوسل واضح دارد سیاهرگهای بیضه اش گشاد وظاهری متورم و شبیه توده ای کرم مانند دیده می شود . این منظره هنگام ایستادن بمدت طولانی واضح عمل واریکوسلتر قابل مشاهده است ، وگاهی همراه با احساس دردی خفیف ومبهم می باشد . هنگام دراز کشیدن چون خون سیاهرگهای بیضه تخلیه و به سمت قلب رانده میشود تورم بیضه ها برطرف شده احساس درد نیز از بین می رود .

شخصی که واریکوسل دارد با یک یا چند تا از این سه شکایت به پزشک مراجعه می کند .1- احساس می کنم که بیضۀ چپم نسبت به بیضۀ راست بزرگتر و چیزهایی اضافه تر دارد 2- موقع ایستادن طولانی درد خفیف تا متوسط در بیضۀ چپ دارم ولی آنقدر شدت ندارد که نیاز به مصرف قرص مسکن پیدا کنم 3- در بیضه ام رگهایی شبیه کرم پیدا شده . پزشک در معاینه متوجه می شود که قطر سیاهرگهای بیضه که در حالت عادی 2-3 میلی متر است زیاد شده وبه 4-5 میلی متر رسیده و بیضه راست بهمراه سیاهرگهایش نرمال است ( بخاطر اینکه تخلیه خون سیاهرگ بیضه چپ متفاوت از راست می باشد واریکوسل در 95% موارد سمت چپ را گرفتا ر می کند و در5% موارد دوطرفه است ) .

هر عضوی از بدن از جمله بیضه ها به اکسیژن و مواد غذایی جهت انجام وظیفه نیاز دارد . بیضه نیز مثل دیگر اعضا بدن ، بعد از گرفتن اکسیژن و مواد غذایی از خون سرخرگی ، مقداری مواد زائد و اکسید دوکربن تولید ودفع می کند که وارد خون شده و بصورت خون سیاهرگی خارج می گردد . خون سرخرگی شبیه لوله آب منزل و خون سیاهرگی مثل فاضلاب منزل است .

هنگامیکه سیاهرگها متسع شوند بخوبی نمی توانند خون تیره را خارج کنند ( شبیه موقعی که گرفتگی فاضلاب وجود داشته باشد ) وعدم دفع نسبی خون از بیضه باعث می شود که خون سرخرگی کافی وارد بیضه نشود . در نتیجه اکسیژن و مواد غذایی کافی به بیضه نمی رسد ومنجر به این می شود که بیضه وظیفۀ خود را ناقص انجام دهد یعنی تعداد کمتری اسپرم با کیفیت پائین تر تولید می کند که گاها موجب عدم حاملگی همسر می گردد .

درمان واریکوسل جراحی نسبتا ساده ایست که در بیمارستان انجام می شود و بیمار بعد از 24 ساعت مرخص و در منزل 1 تا 2 هفته استراحت می کند . اصلاح سیاهرگهای بیضه با جراحی موجب می شود که خون سرخرگی بیشتری به بیضه ها برسد و بیضه وظیفۀ خود را که تولید اسپرم با کیفیت است بهتر انجام دهد و بیمار به هدفش که حامله شدن همسر است برسد . ناگفته نماند که 6 تا 18 ماه بعد از جراحی حاملگی رخ می دهد .

امیدوارم هرچه زودتر با در آغوش کشیدن فرزندتان تمام غم وغصۀ دنیا از یادتان برود .

ساعات کاری

شنبه تــا پنجشنبه 8.00 – 13.00
جمعه تعطیل

نشانی

  • Address اصفهان - خیابان شمس آبادی - روبروی بیمارستان سینا - اول کوچه 32
  • Phone 36 31 36 32 - 031

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی سریع